Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4 marca 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

Dzisiaj rozpoczynamy Wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik z Zamościa. Nauki rekolekcyjne  będą głoszone przez cała niedzielę a od poniedziałku do środy o godz. 12:00 i 18:00. Nauki dla naszej młodzieży o godz. 19:00. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i całej parafii o owce duchowe tych ćwiczeń wielkopostnych. W czasie rekolekcji na godzinę przed mszą św. o 12:00 i 18:00  będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Natomiast we wtorek i środę potrwają rekolekcje dla uczniów ze szkoły specjalnej.

W poniedziałek do południa potrwają zajęcia rekolekcyjne w naszym Zakładzie karnym.

3. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz.12:00 a 9 marca o godz. 17:15 rozpoczniemy Misje u stóp Krzyża Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Od 9 marca w naszej parafii przyjmiemy ten Krzyż i relikwie Krzyża Świętego. Program znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej

Misje u stóp Krzyża są to tygodniowe medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża – kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w Relikwiarzu z Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Boskiej Bolesnej w kaplicy Brzozdowieckiej w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim.

4. Bardzo dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji dla szkół gimnazjalnych. Dziękujemy dyrekcji Goleniowskiego Domu Kultury za udostepnienie sali na przeprowadzenie zajęć.

5. Następna seria rekolekcji tym razem dla uczniów ze szkół podstawowych odbędzie się od 12 do 14 marca w godzinach od 9:00 do 12:00. Poprowadzi je ksiądz Krzysztof Wąchała.

6. Na stoisku Caritas nabyć można baranki wielkanocne,  świece i kartki świąteczne. W ramach akcji Caritas zbieramy także artykuły żywnościowe i środki czystości dla najuboższych. Produkty gromadzone są w specjalnie przygotowanych do akcji torbach miłosierdzia, oznakowanych logo Caritas. Do skarbonek prosimy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Bóg zapłać za wszelkie dobro przez Was czynione i wsparcie. To wielki znak wiarygodności naszej wiary. Dziękujemy członkom Caritas za wzmożoną prace w czasie Wielkiego Postu.

7. We wtorek nabożeństwo do św. Józefa  o godz. 18:00.

8. Nauka chrzcielna w sobotę 10 marca w kościele o godz. 19:00

9. Zapraszamy na kolejne spotkanie członków Kręgów Biblijnych w przyszła niedziele. Początek spotkania o godz. 16.00 w salce na plebanii. Zapraszamy również wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę o Biblii.

Spotkanie poprowadzi s. Monika

10. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18:00.

11. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.