Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 12:00 17:30 , dla dzieci o godz. 16:30 a dla młodzieży 19:00, a gorzkie żale w niedziele o godz. 17:15 .

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wcześniej od 16:30 wystawienie Najśw. Sakramentu.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Dodatkowa msza św. o godz. 9:00. Popołudniu spowiedź od 16:30 – 19:30 . Rano spowiedź w czasie mszy św.   Adoracja nocna po mszy św. wieczornej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo ku czci  Serca NMP po mszy 9:00 .

7. Od 28 lutego koncertem zespołu „Full Power Spirit”  o godz. 9:00 rozpoczniemy rekolekcje dla młodzieży z klas gimnazjalnych. Rekolekcje trwają do piątku.  W tym miejscu  bardzo dziękuje  gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, na ręce panu Zbigniewowi Świątek za pomoc w sfinansowaniu koncertu.

8. Od 4 marca rozpoczynamy parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik  z Zamościa.  Pierwsza nauka w czasie mszy św. w sobotę o godz. 18:00. Wieczorem o godz. 19:00 będą głoszone nauki dla młodzieży  ze szkół średnich.

9. Zapraszamy kandydatów  do  bierzmowania na spotkania formacyjne w ramach grup dzielenia się. ( TERMINE WYWIESZONE W GABLOCIE I ZAMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWAJ PARAFII)

WSPÓLNE  SPOTKANIE FORMACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 4 MARCA  PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINĘ 18.00.

10. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania w soboty w sali na plebanii o godz. 19:00.

11. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.