Ogłoszenia duszpasterskie - PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz.12:00, i 17:30, dzieci o 16:30, a młodych na 19:00,  a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:15.

3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od 4 marca i poprowadzi je ks. Tomasz Zwiernik z Zamościa. Rekolekcje dla uczniów klas gimnazjalnych od 28 lutego do 2 marca, a dla uczniów szkół podstawowych od 12 do 14 marca i poprowadzi je ks. Krzysztof Wąchała z Poznania.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

5. Dzisiaj o 19:00 w sali na plebani spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do św. Agaty i sanktuarium Matki Bożej płaczącej w Syrakuz na Sycylii. Serdecznie zapraszamy osoby , które jeszcze się nie zdecydowały. Lista jest jeszcze dzisiaj otwarta.

6. Jutro na mszy św. o godz. 18:00 Rodzina Radia Maryja będzie modlić się za wszystkie dzieła powstające wokół tego radia i ofiarodawców.

7. Tak jak w każdym tygodniu zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.

8. W sobotę po mszy św. wieczornej w kościele nauka chrzcielna.

9. Od soboty 24 lutego rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Miejsce spotkania to sala na plebanii na ul. Jana Pawła II nr 25.

10. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuariów Europy Zachodniej - La Salette – Montserrat – Fatima – Santiago de Compostela – Lourdes w dniach 27.04 – 6.05.2018 rok. Informacja i zapisy w zakrystii lub u ks. Marka.

11. W ostatniej dekadzie lipca nasza parafia organizuje 10 dniowy wyjazd wakacyjny dla młodzieży i dzieci do Barcelony połączony z elementami języka hiszpańskiego. Dokładne informacje i ulotki będą dostępne już od przyszłej niedzieli.

12. Polecamy tygodnik „Gość Niedzielny” w którym przeczytamy o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej i o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. Cena tygodnika 5 zł.  Także dostępny jest już nowy numer miesięcznika „Mały Gość „a w nim obrazek O. Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać .

13. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.