Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2018

Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2.  Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3.  W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:30.

4.  W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Msza św. dodatkowa o godz. 9:00.  Okazja do spowiedzi od godz.17:00

5.  Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6:30, 9:00, 12:00 i 18:00.  Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Nasz Parafialny zespół Caritas sprzedaje dzisiaj świece gromniczne.

6.  Poświecenie świec pierwszokomunijnych odbędzie się 11 lutego w czasie mszy św. o          godz. 12:00.

7. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia   Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

8.  W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 9:00.  W czasie tej mszy św. będzie z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

9.  Akcja Katolicka przy parafii św. Katarzyny w Goleniowie  i Urząd Gminy i Miasta Goleniów 11 lutego organizują bezpłatne badania i porady medyczne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne w placówkach medycznych na terenie miasta Goleniów. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 9.00 w intencji lekarzy i osób udzielających pomocy medycznej. Podczas Mszy Świętej zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Bezpośrednio po Mszy Świętej będą udzielane porady medyczne w poradniach : NZOZ POLMED, NZOZ  PROFIMED, SZPITALNE CENTRUM MEDYCZNE, CENTRUM MEDYCZNE MIR, Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci Baby Tree, ZAKŁAD REHABILITACJI LECZNICZEJ CZESŁAWA URBANIAK (od 10.00 do  14.00). Szczegóły na ulotkach, plakatach, stronie internetowej parafii i miasta Goleniów od 27 stycznia 2018 r.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Chorego w Goleniowie będzie profilaktyka i wczesne wykrywanie  czerniaka . w Poradni Chirurgicznej będą przyjmować:  pani dr Magdalena Kiedrowicz, specjalista dermatolog, która będzie wykonywała dermatoskopię, kwalifikowała do wycięcia znamion barwnikowych skory oraz    dr  Marcin Kwietniak, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej-  wycinanie znamion zakwalifikowanych przez dermatologa. Badania histopatologiczne wykona nieodpłatnie Zdunomed.

W tym roku po raz pierwszy będzie można uzyskać kompleksową i profesjonalną poradę instruktora Modelu Creightona oraz lekarza konsultanta NaProTECHNOLOGY w zakresie zdrowia prokreacyjnego.- dr n. med. Iwona Rawicka NFPMC – Konsultant Medyczny NaProTechnology dla par małżeńskich ( leczenie niepłodności, naturalne metody planowania rodziny). Na stoliku są dostępne ulotki informacyjne.

8.  Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronujE nam:

•         31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.