Ogłoszenia duszpasterskie PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.12:00 i 17:30, dla dzieci o godz. 16:30.  Młodzież zapraszamy o godz. 19:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15. Dzisiaj przewodniczyć będzie ks. Paweł, który także wygłosi naukę pasyjną.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W sobotę 16 marca o godz. 21:00 zapraszamy na różaniec ze św. Janem Pawłem II.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę.  Nauki wygłosi dla nas ks. Teodor  Sawielewicz. Rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odbędą się18 do 20 marca.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. W wakacje proponujemy dla dzieci i młodzieży do Parayża w dniach 21 do 27 lipca.  Szczegóły i zapisy od przyszłej niedzieli .

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.