OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 33 niedziela zwykła w ciągu roku.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. Trwamy na nowennie ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy i Męczennicy. Tegoroczny odpust parafialny przejdzie do historii naszej parafii, bowiem 24 listopadao godz. 17:00 wraz z ks. Abp Andrzejem Dziegą wprowadzimy na stałe relikwie naszej Świętej Patronki. Do tego szczególnego dnia przygotują nas wydarzenia i tak w czwartek w dniu patronki muzyki kościelnej św. Cecylii odśpiewamy po mszy św. wieczornej Akatyst ku czci św. Katarzyny.Słowo Akatyst oznacza nabożeństwo, które składa się z pieśni pochwalnych, modlitw ku czci Chrystusa, Matki Bożej i Świętych. Akatyst ku czci św. Katarzyny przywołuje życie i męczeństwo św. Katarzyny. Warto w tym miejscu i zaznaczyć, iż Akatyst do św. Katarzyny zostanie po raz pierwszy wykonany w języku polskim. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy ku czcinaszej Patronki.W piątek zapraszamy na pierwsze nieszpory o św. Katarzynie. Tym świątecznym dniom będzie towarzyszyć prezentacja ośmiu obrazów z żywota św. Katarzyny mistrza Hansa Kulmbacha żyjącego na przełomie XV i XVI wieku. Zbiory te posiada Bazylika Mariacka w Krakowie, która udostępniła nam kopie tych wielkich dzieł. Reprint obrazów podarowała nam firma Seepoint z Goleniowa. Zapraszamy na dzień odpustu wszystkich kolejarzy i ich rodziny. W tym dniu będziemy modlić się także za wszystkie solenizantki, którym patronuje przez całe ich życie św. Katarzyna. Cieszy nas także fakt, że udało nam się zakupić figurę św. Katarzyny pochodzącą z końca XVIII wieku. Niech św. Katarzyna inspiruje nas do pięknego, świętego życia. Obecność św. relikwii patronki w naszym kościele niech ożywi w nas wiarę w obcowanie świętych.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne świętonaszego zgromadzenia Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, a takżeświęto Akcji Katolickiej.
  4. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w dni powszednie o godz. 17:30. Na cmentarzu w listopadzie spotykamy się na modlitwie różańcowej o godz. 15:00.
  5. Rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. zapraszamy na specjalne nabożeństwo poświęcenia ich pierwszych modlitewników na środę godz. 17:00. Książeczki będzie można zakupić już od wtorku w zakrystii. Cena 15 zł.
  6. Zapraszamy na weekendowy kurs przedślubny dla narzeczonych. Termin spotkań to piątek 7 grudnia godz,19:30-21:30 i sobota 8 grudnia godz. 9:00- 16:00. Kurs poprowadzi psychoterapeuta Roman Szałachowski i małżeństwo Katarzyna i Przemek Sachaj.
  7. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.