Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkanocna

Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

We wtorek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Rozpoczynamy też nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy codziennie o godzinie 17.30.

1. W środę przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski, dzień modlitw za ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji a także Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00, 10:30i 18.00. O godzinie 12.00na scenie głównej ADM przy stadionie miejskim zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. Będzie to jednocześnie zakończenie ADM w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i gości.
  2. Dni młodych są otwarte dla wszystkich. Szczególnie polecamy widowisko plenarne 2 maja na plantach „Pieśń o Franciszku”. Przedstawi je Teatr A z Gliwic.
  3. W pierwszy czwartek o 18.00 msza św. w intencjach członków Straży Honorowej NSPJ. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16:30 i okazja do spowiedzi od godz. 17:15.
  4. W pierwszy piątek msze św.  o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo uwielbienia i całonocna adoracja. Okazja do spowiedzi popołudniu od godz. 17.00.
  5. W pierwszą sobotę msza św. o godz. 9:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  ze zmianą tajemnic różańcowych.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 msza św. za dzieci rodziców z róż św. Rity, Katarzyny, Faustyny, Jana Pawła II i O. Pio
  7. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w poniedziałek od 16.00 do 17.30.

11 . Polecamy uwadze naszą wystawę fotograficzną ze ŚDM z Krakowa. To 54 plansz   przypominjących tamte historyczne chwile. Wystawa będzie dostępna do 18 maja br.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.