Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych mamach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

6. Dzisiaj o godz. 12:00 kolejna grupa dzieci przyjmie pierwszą komunię św. Polecajmy ich i ich rodziny opiece Bożej by ich domowe wspólnoty stawały się silne Bogiem. Dzisiaj nie ma już mszy św. o godz. 13:15.

7.  W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 będziemy celebrować I rocznicę przyjęcia komunii św. dzieci z klas czwartych wszystkich naszych szkół. Na spowiedź zapraszamy w sobotę na godz. 16:00.

Dzieci przychodzą na niedzielną mszę św. rocznicową ubrane w alby, a jeżeli już wyrosły ze strojów komunijnych to prosimy by były ubrane na biało.

W przyszła niedzielę będzie już msza św. o godz. 13:15.

8. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca zapaszmy dopiero po pierwszym piątku miesiąca 8 czerwca i na zmianę tajemnic różańcowych.

9. Nabożeństwo ku czci serca Bożego zapraszamy od 1 czerwca o godz. 17:30;

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra i ks. Michała.

12. Pielgrzymka Medjugorie – Chorwacja 8 dni zmieniła swój termin i obniżyła cenę. Obecnie proponujemy wyjazd po 15 września za 2220 zł/os. Nowe ulotki do zabrania w zakrystii.

13. Przypominamy dzieciom klas trzecich i ich rodzicom, że przygotowaliśmy dla nich pielgrzymkę dziękczynną do Poznania i Lichenia 3-4 czerwca.  Serdecznie zapraszamy do wydłużenia tego entuzjazmu i radości z okazji przyjęcia Jezusa do swego serca. Zapisy w zakrystii. Cena 200 zł.

14. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.