Ogłoszenia - PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019 r.

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. O 17:30. Młodzież zapraszamy w piątek o godz. 19:00.

3. Uroczystość święceń kapłańskich naszego zgromadzenia księży chrystusowców odbędzie się we wtorek o godz. 10:00 w Katedrze poznańskiej.   Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Wyjeżdżamy o godz. 5:00 spod Bramy Wolińskiej. Chętnych zapraszamy do zapisów. Przejazd to 70 zł.

Na stoliku z prasą wyłożone są broszury z informacjami  na temat księży neoprezbiterów i o możliwości zamawiania intencji mszy św.  prymicyjnych. Słusznie uważa się, że pierwsze Msze św. odprawiane przez nowo wyświęconych kapłanów mają szczególna moc wstawienniczą, dlatego można wyprosić sobie wiele łask i Boga. Zachęcamy do zabieranie tych broszur: „Z życia Wyższego Seminarium Duchownego”.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.

5. Dzisiaj na mszy św. o godz. 12:00 dzieci ze szkoły nr 2 i Promyczka w liczbie 24, przyjmą po raz pierwszy komunie święta.

Druga grupa dzieci przygotowujących się do I komunii św. swoją uroczystość będzie miała w przyszłą niedziele o godz. 12:00. Nie będzie mszy św. o godz. 13:15.

Próby dla tej grupy będą odbywać się w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30

Pierwsza spowiedź dla tej grupy dzieci będzie w przyszłą sobotę o godz. 10:00.

Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na pielgrzymkę dziękczynna do. Poznania i Lichenia.  Zapisy w zakrystii. Koszt 200 zł. Dzieciom mogą towarzyszyć ich rodzice.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież do zajęć teatralnych pod fachowym okiem twórczyni teatru Anny Gielarowskiej. Pierwsze warsztaty teatralne odbędą się w piątek w sali na plebani o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy. Pragniemy wystawić przedstawienie o naszej parafialnej patronce św. Katarzynie z Aleksandrii.

7. W poniedziałek 20 maja msza św. o godz. 18:00 w intencjach rodziny Radia Maryja.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.