Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo ku czci miłosierdzia Bożego wraz z uczczeniem relikwii św. Faustyny o godz. 17:30

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Po mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz Caritasu.

4. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30.  Po nabożeństwie Msza Święta.

5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jest tylko msza św. o 9:00 i 18:00. Wieczorem zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego sakramentu. Spowiedź św. od godz. 16:30 do 23:00.

·  O godzinie 12.00 na scenie głównej ADM przy stadionie miejskim zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Abp Andrzeja Dzięgi uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. Będzie to jednocześnie zakończenie ADM w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i gości.

·  Dni młodych są otwarte dla wszystkich chętnych.

6. W sobotę o godz. 9:00 msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dzisiaj towarzyszy naszej modlitwie zespół z Białorusi z Mińska  „Voce Cordis”. Po mszy św. będzie można nabyć płyty z ich muzyką.

8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.