Ogłoszenia DUSZPASTERSKIENIEDZIELA WIELKANOCNA 21 kwietnia 2019 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję księżom i diakonowi oraz klerykowi. Dziękuję całej służbie liturgicznej, scholii, pani Elżbiecie naszej organistce. Dziękujemy siostrom: Aleksandrze, Monice, a szczególnie za wytężoną pracę siostrze Paulinie w przystrojeniu kościoła kwiatami. Wielkie podziękowania za prace przy budowie Grobu Pańskiego kieruję do panów z Rady Parafialnej. Za przeprowadzenie akcji i zbiórek na rzecz biednych i potrzebujących, gorąco dziękujemy członkom parafialnej grupy Caritas. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, szczególnie za przygotowanie Toreb Miłosierdzia.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy o godz. 17:30.

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.