Ogłoszenia DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2.Dzisiaj po mszy św. o godz. 12:00 rozstrzygniemy konkurs :”Palma pierwszeństwa”. Przy tej okazji dziękujemy Panu Romanowi Kopińskiemu z firmy „Asprod” za przekazanie słodkiego upominku dla dzieci biorących udział w konkursie.

3. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz.17:15.

4. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu:

PONIEDZIAŁEK - WTOREK 6:30-7:00; 17:00 – 19:00

ŚRODA 6:30 -8:00; 17:00-19:00 I PO DRODZE KRZYŻOWEJ

CZWARTEK 7:00-9:00, 21:00-24:00

PIĄTEK 6:00-9:00; 15:00-18:30; 21:00-24:00

SOBOTA 6:00 – 9:00

Spowiedź na wioskach:

Poniedziałek: Marszewo – 19:30, Niewiadowo - 20:00

Wtorek: Bodzęcin - 19:30; Glewice – 20:00

5. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu czynne od poniedziałku do środy czynne w godz. Od 16:00-17:00.

6. W Wielką Środę zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Zaczynamy przy kościele św. Jerzego o godz. 19:30.

7. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Wszystkie nabożeństwa rozpoczynamy od tej samej godzinie 19:00. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19:00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 24.00. Grupy duszpasterskie prosimy o adorację w następującym porządku 21:00 -22:00 Roże różańcowe, 22:00 Odśpiewamy: Gorzkie Żale cz1.  23:00 -24:00 Rada Parafialna, Rodzina Radia Maryja, Akcja Katolicka, Caritas, Straż Honorowa NSPJ.

W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz.11:00 zapraszamy na drogę krzyżową dzieci, o godz. 12:00 droga krzyżowa dla dorosłych. Na godzinę 14:00 zapraszamy na adorację Koła Różańcowe i Rodzinę Radia Maryja, o godzinie 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz.19:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim przez cała noc. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na potrzeby Katolików mieszkających w Ziemi Św. Wielki Piątek jest dniem ścisłego postu. Prosimy o odnowienie i przystrojenie krzyży przydrożnych, a także tych znajdujących się w naszych domach.

W Wielki Piątek Zapraszamy mieszkańców wioski Bodzęcin i Glewice na godz. 15:00 na nabożeństwo drogi krzyżowej, adoracji Krzyża i komunię św.

W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9:00 – 14:00 co dwadzieścia minut. W Żdżarach poświęcenie potraw o godzinie 12:00.

Wioski - poświęcenia pokarmów: Marszewo – 12:00; Bodzęcin 12:00; Glewice 13:00; Niewiadowo – 13:00

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:00  od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na wieczorną liturgię przychodzimy ze świecami.  Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6:00 radosna procesja rezurekcyjna, która przejdzie ulicą Grunwaldzką w stronę Bramy Wolińskiej i wrócimy ul. Barnima.

Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się po wieczornym nabożeństwie.

11. Parafialny zespół Caritas zaprasza do swojego stoiska na zakup Baranków wielkanocnych, świec, chlebków wielkanocnych i palm. Prosimy o przynoszenie do kościoła toreb Miłosierdzia. Bardzo dziękujemy za wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzone przez nasz zespół Caritas. Bardzo też dziękujemy wszystkim członkom Caritasu za tą bezinteresowną pomoc. Dziękujemy też szkolnym kołom Caritasu i ich opiekunom.

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego mszą św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00 i następna msza św.  o godz. 9:00  i dalej według porządku niedzielnego.

11. Organizujemy pierwszą w naszej parafii męską pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu, do Lichenia, Warszawy na grób błog.  ks. Jerzego i świątyni Opatrzności Bożej. Pielgrzymka odbędzie się od 10 do 12 maja. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki z dwom noclegami i posiłkami 280 zł.

12. W sierpniu organizujemy dziewięciodniową pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy plan do odbioru w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.