Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. Z całego serca dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na rekolekcje parafialne. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruje do o tych pomogli nam zorganizować rekolekcje dla uczniów szkół podstawowej i gimnazjum: Gminnej komisji Antyalkoholowej za sfinansowanie dwóch przedstawień teatralnych, Dyrekcji GDK za udostepnienie sali, firmie autokarowej Pana Modzelewskiego za przewóz uczniów ze szkoły specjalnej, wszystkim nauczycielom i dyrekcji ze szkoły nr 8, 2, 1 i Promyczka oraz Szkoły Specjalnej za pomoc w organizacji i bardzo dobrą współpracę.

4. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 i 18:00.

6. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.12:00 i 17:30, a dla dzieci o godz. 16:30, oraz dla młodzieży o godz. 19:00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:15.

7. Zbieramy ofiary na nową figurę Chrystusa do Bożego Grobu i kwiaty. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.

8. Nasz parafialny zespół Caritas w dniach 29 i 30 marca przeprowadzi zbiórkę żywności w naszych goleniowskich supermarketach. Do zabrania są też torby miłosierdzia. Należy je napełnić żywnością lub środkami czystości i przynieść do kościoła lub na plebanie. Rozprowadzamy także świece wielkanocne i baranki. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla najuboższych z naszej parafii.

Wstrzymujemy na pewien czas zbiórkę używanej odzieży. Nasz magazyn nie jest w stanie pomieścić zebranych rzeczy.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież na wspólny wakacyjny wyjazd do Paryża. Zapisy są w zakrystii. Spotkanie dla dzieci i rodziców 31 marca o godz. 19:00 w sali na plebanii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.