Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4 Dzisiaj rozpoczynamy  rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii.  Nauki wygłosi dla nas ks. Teodor Sawielewicz. Rekolekcje potrwają do środy. Codziennie msza św z nauka ogólna o godz. 12:00 i 18:00. Od poniedziałku do środy przeprowadzimy rekolekcje szkolne dla uczniów szkół  podstawowej i gimnazjum ze szkoły nr 2 i 8, a od wtorku do czwartku dla szkoły nr 1. Młodzież szkół średnich zapraszamy na nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 19:00.

Dzisiaj i przez cały czas trwania rekolekcji przy wyjściu z kościoła można nabyć materiały ewangelizacyjne ks. Rekolekcjonisty m.in. płyty z kazaniami ks. Teodora, różańce na rękę. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na rozwój ewangelizacji  internetowej – Teobańkologii.

5. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 12:00 i 18:30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17:15. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 12:00 i 18:00.

7. W poniedziałek msza św. o godz. 18:00,  na którą zaprasza „Rodzina Radia Maryja”.

8. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej i plakatach.

9. Na wieczór  chwały  zapraszamy w piątek 22 marca o godz. 19:30.

10. Dyrekcja szkoły Podstawowej nr 8 im. Kard Augusta Hlonda zaprasza na „Dzień otwarty szkoły”, który odbędzie się 19.03 br. w godzinach od 16:00 do 18:00.

11. Dzisiaj w zakrystii rozpoczynamy zapisy na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Paryża. Wyjazd odbędzie się w dniach 21 -27 lipca. Koszt wyjazdu to 210 euro plus 750 zł. Bez biletów wstępu.

Spotkanie dla rodziców i uczestników wyjazdu 31 marca o godz. 19:00 w Sali na plebani.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.