loading...

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 25 października 2020

Zamknij wpis

Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszym solenizantom ks. Tadeuszu.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: o godz. 7:00, 9:00, 10:30 12:00, 18:00 i 20:00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Procesja na cmentarzu o godz. 14:00. Początek przy kaplicy cmentarnej.

4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.

5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy we wtorek, środę i czwartek na 16:30. 6.  Ksiądz Abp Andrzej Dzięga udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przybywających na jej terenie, którzy zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Po przeżytej w domu Liturgii, proszę ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii. Ksiądz Abp  wszystkich wiernych usilnie zachęca do trwania w modlitwie osobistej i rodzinnej w duchu przebłagania Boga za grzechy naszego pokolenia,  i do prośby o błogosławieństwo dla Kościoła i Ojczyzny oraz do życia w stanie łaski uświęcającej.

7. W naszej świątyni jednocześnie może przebywać 170 osób.

8. W tym tygodniu będziemy zakładać monitoring do naszego kościoła. W minionym tygodniu znów odnotowaliśmy kradzież całej skarbony. Mamy nadzieję, że instalacja zapewni lepsze bezpieczeństwo naszej świątyni.

9. Na stoliku z prasą są wyłożone kartki na wypominki czy modlitwy za naszych zmarłych. Wypełnione karty należy składać do skrzyneczki przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.

10. W minionym tygodniu odeszli:    +Leokadia Jezierska, +Mieczysław Banaś, +Bożena Barczak, polecjamy ich naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.