Ogłoszenia DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 września 2019

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. Zapraszamy na kiermasz książki religijnej. Stoisko przy bocznym wyjściu

3. Inauguracja roku formacyjnego naszej Służby Liturgicznej odbędzie się we środę podczas Mszy świętej o godzinie 18:00.

W tym dniu, kiedy obchodzimy święto Stanisława Kostki - patrona młodzieży, nasi ministranci i lektorzy ponowią swoje przyrzeczenia służby przy Ołtarzu. Po Eucharystii spotkanie dla Rodziców ministrantów i lektorów w kościele

4. Duszpasterstwo Młodych świętej Katarzyny zaprasza młodzież po bierzmowaniu na pierwsze spotkanie w najbliższy piątek o godzinie 19:00 w salce na plebanii.

5. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Osoby przygotowującą się do sakramentu bierzmowania informujemy, że   Młodzież klas VIII i starsza, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym proszona jest o pobranie deklaracji. Uczniowie szkół z terenu naszej parafii otrzymają deklaracje od swoich katechetów, młodzież ucząca się w innych szkołach proszona jest o pobranie deklaracji w zakrystii.

5. W dzisiejszą noc wyrusza  nasza pielgrzymka do Medjugorie i Chorwacji. Wyjazd o godz. 1:00 w nocy przy Bramie Wolińskiej.

6. Zapraszamy na „Wieczór chwały” w piątek na godz. 19:00. Modlitwę poprowadzi ks. Piotr Skiba.

7. W sobotę o godz. 19:00 w kościele odbędzie się nauka chrzcielna.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 18/91/20 października. Trasa naszego wędrowania to:

Noc czuwania na Jasnej Górze, sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, wizyta w

obozie Auschwitz Oświęcimiu, klasztor Benedyktynek w Staniątkach, wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce i w Kościele stygmatów .św. Franciszka z Asyżu i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce. Koszt przejazdu, dwóch noclegów, dwóch obiadów, dwóch śniadań to 320 zł plus bilety wejścia  do

Muzeum i Kopalni. Zapisy w zakrystii. Przy zapisach wpłacamy 20 zł.

9. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.