Ogłoszenia - DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godz. 8:00.

2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Dziękujemy także za pokój w naszym kraju i w Europie.
.

3. Rodziców lektorów naszej parafii zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 2 września - poniedziałek w salce na plebanii o godzinie 19:00.

4. Liturgiczną Służbę Ołtarza, lektorów i ministrantów oraz ich rodziców zapraszamy na wyjazd rowerowy do Bolechowa. Wyjeżdżamy w sobotę 7 września o godzinie 10, spod plebanii. Wszystkich chętnych prosimy zapisać się w zakrystii.

5. Zapraszamy na „Męski Wieczór z Jezusem". W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Wtorek 03.09.2019, godz. 20.00 ! w kaplicy na plebani.

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 9:00 Spowiedź św. w piątek w czasie mszy św. i do godz. 17:00 do 22:00

Po mszy św. rozpoczniemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 9:00. Po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

8. Zapraszamy na pierwszy festyn parafialny „Pożegnanie z wakacjami” na rzecz powstającej nowej kaplicy Wieczystej Adoracji. Po każdej mszy św. polecamy kiermasz dobrej książki religijnej. W tym duża oferta dla dzieci. Zachęcamy do wzięcia udziału w loterii fantowej. Zapraszamy do stoiska z ciastami. Już po 13:00 nasz festyn wzbogacą występy zespołu Ina i orkiestry Wood and Brass Band. Zaprezentuje także swoje piosenki Joanna Stanuch. Będzie można wziąć udział w licytacjach. Zapraszamy na potrawy z grilla, a dzieci na cukrową watę i popcorn.  Przez cały dzień można będzie wybić monetę - 1 Grosz Goleniowski z wizerunkiem naszego kościoła. Festyn poprowadzi wodzirej Norbert Śliwa i potrwa do godz. 17:00.

9. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

10. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.