Ogłoszenia - DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 12:00 18:00.

3.Msza św. w poniedziałek o godz. 18:00 za dzieła wyrosłe z Radia Maryja.

4. Decyzją wyższych przełożonych ks. Piotr Wróblewski kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za dwa lata posługi kapłańskiej. Ksiądz Piotr prosi o wsparcie modlitewne w pracy w nowym miejscu jaki będzie parafia św. Jadwigi Królowej w  Poznaniu na Umultowie.

W tym nowym roku duszpasterskim dołączają do nas ks. Adam Staszczak i ks. Dominik Przybyszewski.

Zmiany także odnotowujemy we wspólnocie sióstr Misjonarek. Dzisiaj żegnamy i dziękujemy serdecznie za pracę siostrze Aleksandrze, która od września będzie pracować w Brukseli.

5. W niedzielę 1 września pragniemy zorganizować festyn parafialny – „Pożegnanie z wakacjami”. Wśród wiele atrakcji, które chcemy przeprowadzić, będzie loteria fantowa i licytacja. Osoby, które pragną wesprzeć tą akcje zapraszamy do przynoszenia rzeczy do zakrystii lub na plebanię, które będą fantami na loterii lub licytacji.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19:00.

6. Po niedzieli zaczynamy malowanie w kaplicy św. Jana Pawła II. Natomiast kratę zamontujemy w najbliższych dniach. Wszystkim ofiarodawcom, którzy już przyłączyli się do dzieła powstania kaplicy Wieczystej Adoracji z serca dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie.

7. W sobotę wspólnota z Glewic zaprasza na mszę dożynkową na godz. 16:00.

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

.