Ogłoszenia - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 27 października 2019

Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17:30.

Dzieci zapraszamy tym razem w czwartek na godz. 16:30. Po nabożeństwie wypuścimy różaniec do nieba, by później  wyruszyć orszakiem  Świętych do Sali GDK, gdzie potrwa Bal Wszystkich Świętych. Zachęcamy rodziców do zapoznawania dzieci z życiorysami świętych i przygotowania strojów. Odbędzie się konkurs na najlepiej zrobiony kostium świętego, będą liczne atrakcje. Zapraszamy 31 października.

3. We wtorek po mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

4. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7:00 9:00 10:30 i 12:00 i 18:00. Procesja zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 14:00.

Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 15:00 będziemy odmawiać różaniec polecając naszych wiernych zmarłych.

Tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca po mszy św. rozpoczniemy adorację całonocną Najświętszego Sakramentu. W tą szczególną noc 1  na 2  listopada będziemy modlić się za naszych zmarłych. Prosimy, by przynosić znicze na adoracje z imieniem zmarłych,  za których będziemy się modlić i zostawić przed ołtarzem.

Na godz. 22:00 zapraszamy na adorację w duchu Medżugorje.

5. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Na cmentarzu o godz.12:00, a później wyruszymy z procesją z różańcową po cmentarzu.

W kościele o godz. 9:00 msza św. a po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańca św.

6. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

7. Prosimy o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni. Nabożeństwa wypominkowe od 4 listopada  o godz. 17:30.Bóg zapłać za złożone ofiary przy tej okazji.

8. Prezentujemy dzisiaj zakupioną monstrancję do naszej kaplicy adoracji. Zaprojektował ją i wykonał Dariusz Kruk – artysta z Rzeszowa. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Zapraszamy w poniedziałek na msze św. w czasie której będziemy polecać  naszego solenizanta seniora ks. Tadeusza.