loading...

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020

Zamknij wpis

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

Przypominamy, że dzisiaj w czasie mszy św. o godz. 12:00 dzieci wraz ze swoimi rodzicami złoża deklaracje przystąpienia do przygotowania do przyjęcia Pana Jezusa w komunii św. Natomiast kandydaci do bierzmowania swoje deklaracje złożą także dzisiaj na  mszy św. o godz. 18:00.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

We wtorek - wszystkich mężczyzn zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 oraz spotkanie formacyjne i modlitwę w ramach Wspólnoty Św. Józefa.

W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. i w nabożeństwie różańcowym, W naszym kościele będziemy odprawiali nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy, że w Internecie dostępna jest transmisja  nabożeństw z naszego kościoła. Na pierwszy różaniec dla dzieci zapraszamy w piątek o godz. 16:30

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz.18:00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie w czasie każdej mszy sw  w następujących godzinach: 16:30 – 22:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele przez cały dzień i noc.  a Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 9:00.

Zapraszamy do wybrania się z nami na pielgrzymi szlak w 100 urodzin Jana Pawła II w dniach 23-25 października. Odwiedzimy Jasną Górę, Kraków , Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Przy organizacji wyjazdu bierzemy pod uwagę wszystkie restrykcje sanepidu. Zarezerwowaliśmy w domach pielgrzyma pokoje dwuosobowe z łazienkami. Szczegółowy plan pielgrzymki do zabrania w zakrystii i na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej naszej parafii.

Przypominamy,  że w tym tygodniu rozpoczynamy kurs przedślubny w sobotę w kościele o godz. 19:00.

Duszpasterstwo Młodych u św. Katarzyny zaprasza młodzież szkół średnich, studentów, młodzież przygotowującą się do bierzmowania na piątkowe spotkania młodych (18:00 Eucharystia, po Mszy spotkanie na plebanii) oraz na niedzielną Mszę Świętą dla młodzieży o godz. 18:00.

Mężczyzn z Goleniowa i okolic zapraszamy na historyczny, bo po raz pierwszy w Goleniowie, MĘSKI RÓŻANIEC w pierwszą sobotę miesiąca - 3 października. O godz. 7:00 Msza Święta, po Mszy wyruszymy ulicami miasta, w kierunku kościoła św. Jerzego, odmawiając różaniec i modląc się za zbawienie swoje, swoich bliskich, rodzin, w intencji wynagradzającej za grzechy, w intencji naszej Ojczyzny. 

Widząc potrzebę duszpasterską, podjęliśmy decyzję,  że we wszystkie niedziele w roku będziemy odprawiać msze św. o godz. 20:00. Nazwiemy ją mszą św. ostatniej szansy.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłaczyli się do akcji:Tak. Pomagam. Członkom PZ Caritas, woluntariuszom i darczyńcom. Bóg zapłać.

Polecamy prasę katolicką, a dzisiaj szczególnie „Małego Gościa”

W minionym tygodniu odeszli do Pana: ks. Ryszard Głowacki były generał naszego zgromadzenia księży chrystusowców, i z naszej parafii : śp. Jerzy Krasowski, śp. Józef Lisiecki, powierzajmy ich miłosierdziu Bożemu