DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 września 2020

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże.

2. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

3. Dzisiaj na mszy św. o godz. 13:30 kolejna grupa dzieci przyjmie I komunię św. Polecajmy ich aby pielęgnowały w sobie umiłowanie Eucharystii.

4. Młodzież szkół średnich, studentów oraz młodych przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na niedzielną Mszę Świętą dla młodzieży o godz. 18:00.

DMK (Duszpasterstwo Młodych u św. Katarzyny) zaprasza młodzież na piątkowe spotkania młodych: o godz. 18:00 - Eucharystia, po Mszy Świętej spotkanie na plebanii.

5. Kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych SP oraz ich rodziców prosimy o wypełnienie deklaracji. Uroczyste złożenie deklaracji odbędzie się w czasie mszy św. 27 września o godz. 18:00. Deklaracje kandydatów do bierzmowania dostępne są u katechetów oraz w zakrystii.

6. W najbliższy poniedziałek (14 września) zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Wieczór Modlitwy. O godz. 18:00 Msza Święta, po Mszy spotkanie formacyjne i wspólna modlitwa.

7. Chłopców od IV kl. SP wzwyż oraz ze szkół średnich zapraszamy do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkania formacyjne LSO w soboty o godz. 10:00 w naszym kościele.

8. W najbliższy piątek (18 września) święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci, młodzieży, ministrantów i lektorów. Tego dnia o godz. 18:00 Msza Święta i nasza wielka modlitwa za dzieci, młodych, naszych ministrantów, lektorów i ich rodziny. Zapraszamy również wszystkich rodziców, zatroskanych o przyszłość swoich dzieci. W czasie piątkowej Mszy Świętej o godz. 18:00 dokonamy zawierzenia Świętej Rodzinie - Waszych synów i córek, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.