loading...

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020

Zamknij wpis

W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.12:00 i 18:00.

3. W najbliższą niedziele 13 września na mszy św. o godz. 13:30 ostatnia grupa dzieci z byłych klas trzecich,  przyjmie I komunię św. Próby odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 16:30. W środę dzieci będą uczestniczyć we mszy ś. O godz. 16:30. W sobotę o godz. 10:30 dzieci przystąpią do I spowiedzi św.

4. W sobotę o godz. 19:00 w kościele zostanie wygłoszona nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

5. W niedziele 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 i msze św. a po niej do udziału w procesji. Prosimy o zabranie świec.

6. W minionym tygodniu odeszła od nas: + Rozalia Labuda, powierzajmy ja miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ….

7. Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.