loading...

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

Zamknij wpis

Modlitwa uczy zaufania do Boga i uczy dostrzegania Jego obecności. To nie my podtrzymujemy świat w jego istnieniu, ale On jest miłosiernym Ojcem, który kocha swoje dzieci. Dlatego możemy zawołać z psalmistą: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza - (psalm responsoryjny).

 

 

 

1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

 

3. W czwartek  podczas Mszy Świętej o godz.18:00  będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy całą służbę liturgiczną naszej parafii.

 

4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele w czasie mszy św. i od 17:00 do 22:00 bez przerwy.

Dzieci zapraszamy na msze św. o godz. 17:00 na rozpoczęcie roku szkolnego z Panem Bogiem i poświecenie tornistrów.

Młodzież zapraszamy w tym dniu na godz. 19:00 do kościoła na czuwanie modlitewne na „dobry początek.”

Zapraszamy też do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu całonocnej. W piątek dodatkowo msza św. o godz. 9:00.

Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele i zmiana tajemnic różańca św. o godz. 9:00 Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

W sobotę  odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną.

 

5. Przypominamy, że 13 września o godz. 13:30 w naszym kościele przyjmie I komunie św. ostania już grupa dzieci. Spotkanie organizacyjne dla rodziców tych dzieci będzie 6 września w niedzielę o godz. 19:00.

 

6. Od przyszłej niedzieli msze św. będą odprawiane w następującym porządku: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00 i 20:00.

 

7. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie wygłoszona w sobotę 5 września o godz. 19:00.

 

8. Informujemy, że 28 sierpnia br. wchodzi na ekrany kin film pt. „Zieja”, który miał być emitowany w kinach w marcu br. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła prezentację filmu. 

„Zieja” to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 r. oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Ks. Zieja swoje życie oparł na wierności Ewangelii. Wyrażała to jego dewiza życiowa: „nie zabijaj nigdy nikogo”. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

 

9. W minioną niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz Libanu.  Zebraliśmy 5100 zł + 50 Euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.  

 

10. W niedzielę 6 września odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Pauliny Kaczor.

Paulina urodziła się w Goleniowie i jest mieszkanką naszej Gminy (oraz wnuczką śp. Władysława Rybarskiego), a od kiedy tylko weszła w dorosłość, cierpi na SM – stwardnienie rozsiane.
Ta nieuleczalna choroba doprowadziła ją do stanu, w jakim już nie jest samodzielna i dzień po dniu niewyobrażalnie cierpi. Rok temu zdiagnozowano u Pauliny boreliozę. Wbrew pozorom – była to dobra i zła wiadomość. Zła – gdyż to bardzo ciężka choroba, dobra - bo można ją leczyć i możliwe, że wielu problemom zdrowotnym wcale nie jest winne SM, a właśnie borelioza. To daje nadzieję, ale kosztowne badania, terapia i rehabilitacja, niestety, nie są refundowane…

 

Przed kościołem działać będzie stoisko z ciastem, dochód ze sprzedaży będzie całkowicie przeznaczony na leczenie, natomiast o g. 18:00 w Goleniowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Charytatywny na rzecz Pauliny.

Cegiełki w cenie 50 zł. do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej

i Turystycznej (Brama Wolińska) oraz przed koncertem.

Więcej informacji na plakatach i  stronie internetowej Goleniowskiego Domu Kultury.

 

11. Od dzisiejszej niedzieli będziemy ogłaszać  osoby,  które odeszły do Pana, by powierzyć ich naszej modlitwie. I tak w tym tygodniu pożegnaliśmy: + Mirosław Bobrowicz, + Eugenia Noskowiak,  + Seweryn Schabek , Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu sił na każdy dzień ich życia.