DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020

Wznieśmy dziś nasze serca, nasze myśli ku Temu, który ma moc dać nam prawdziwą radość. Bo, jak napisał św. Paweł, nasza ojczyzna jest w niebie (por. Flp 3, 20).

1.Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12.00 i 18:00.

4. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

5. Po mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas na rzecz ofiar w Libanie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6. W tym tygodniu kończy swoją posługę ks. Roman Wrocławski. Bóg zapłać za pomoc w działaniach duszpasterskich.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.