OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3 W naszej parafii trwają uroczystości „pierwszych komunii św. rodzinnej.” Dzieci z klas trzecich przeżywają swoją uroczystość w małych grupach. Terminy są umieszczone na naszej stronie internetowej. W sobotę były dwie grupy, a dzisiaj jedna o godz. 13:30. W najbliższą sobotę kolejna grupa o 13:30 i w niedzielę też o 13:30. Terminy

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W modlitwie będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu, na majówkę, we wtorek na godzinę 19:00 do kościoła. W piątek odbędzie się  spowiedź przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla wszystkich kandydatów od godziny 19 - 21 w kościele.  W sobotę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania, na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego o godzinie 19:00.  Sakrament bierzmowania będzie udzielany w dniach od 1 do 3 czerwca o godz. 17:00. Terminy dla poszczególnych grup są podane na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest ks. Michał .

7. Wznawiamy kurs dla narzeczonych. Kolejne spotkanie w kościele  w  sobotę 30 maja o godz. 19:30.

8. Zapraszamy,  tegorocznych uczestników pielgrzymki do Lourdes na spotkanie do kościoła w przyszłą niedzielę na godz. 17:00 .

Zapraszamy rodziców dzieci, które zostały zapisane na wakacje do Rzymu na spotkanie w przyszła niedzielę o godz. 17:15.