Ogłoszenia - DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2019

Od dzisiaj do wtorku przeżywać będziemy jesienne rekolekcje pt. Jak odnaleźć Boga dziś. Rekolekcje będą przygotowaniem do misji ewangelizacyjnych, które będziemy przeżywać w Wielkim Poście. Rekolekcje prowadzi ks. Przemysław Sawa, założyciel i pasterz Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody, wykładowca teologii na Uniwersytecie Śląskim oraz mianowany przez papieża Franciszka misjonarz miłosierdzia. W poniedziałek i wtorek msze  św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00.

Oprócz mszy świętych z homilią będzie również czas modlitwy o uzdrowienie podczas adoracji w poniedziałek wieczorem. Ks. Przemysław ukaże również propozycję osobistego przygotowania do misji. Zapraszamy do zaplanowania czasu, by móc uczestniczyć w zaplanowanych spotkaniach. W rekolekcyjny poniedziałek i wtorek będzie również możliwość spowiedzi czy rozmowy z misjonarzem miłosierdzia.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy w środy i piątki na godz. 16:30.

4. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.12:00 i 17:30.

7. W przyszłą niedzielę 13 października nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 19:00 w kościele, by potem wyruszyć z procesją różańcową na ulicę naszego miasta.

8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. Natomiast zapraszamy na sobotę na koncert Papieski w sobotę w kościele o godz. 19:00. Koncert ten przygotowało Stowarzyszenie Per Musicam oraz Goleniowski Dom Kultury.

10. Nauka chrzcielna wyjątkowo w tym tygodniu w piątek w kościele o godz. 19:00.

11. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 13 października, po Mszy Świętej i procesji o godzinie 18:00.

12. Przedślubny weekendowy kurs przedmałżeński odbędzie sie 6 i 7 grudnia br.  w sali na plebani przy ul. Jana Pawła II nr 25.

13. Od dzisiaj w zakrystii można dokonywać wpłaty na pielgrzymkę na Jasną Górę, któ®a odbędzie się w dniach 18/19/20 paździedziernika.

14. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

15. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.