Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 lutego 2020

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na różaniec z św. Janem Pawłem II na godz. 21:00. Prosimy o wypisywanie intencji na kartkach.

3.  W poniedziałek zapraszamy na: „Wieczór męski z Jezusem” do kaplicy na plebani o godz. 20:00.

4.. Zapraszamy na kurs przedślubny. Rozpoczynamy 7 marca o godz. 19:00 w sali na plebani. Nauki przedślubne to cztery spotkania w marcu w każdą sobotę.

5. W dniach 4 do 14 lipca 2020 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży „Wakacje Rzymskie”. W programie wyjazdu jest zwiedzenie Wenecji i Rzymu, ale także wypoczynek nad morzem Śródziemnym. Udział w audiencji Generalnej i modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Koszt wyjazdu  bez opłaty za bilety wstępu to 650 zł plus 350 Euro. Osoby chętne na wyjazd, proszone są o wpłatę zaliczki 50 euro na konto wskazane na ulotce, które są do odbioru w zakrystii.

6. Organizujemy w tym roku od 20 lipca trzynastodniową pielgrzymkę po sanktuariach Europy zachodniej odwiedzimy m.in. Lisieux, wyspę św. Michała Archanioła na Adriatyku, kaplice cudownego medalika w Paryżu, sanktuarium w Lourdes, Awinion, Matki Bożej płaczącej w La Salette, i Turyn we Włoszech, gdzie przechowywany jest Całun, którym  owinięto Jezusa po zdjęciu z krzyża. Koszt wyjazdy to 760 zł i 550 Euro. Dokładny plan pielgrzymki jest umieszczony na ulotce do odebrania w zakrystii.

7. Biuro parafialne obecnie  czynne  jest w poniedziałek i środę o godz. 16:00 do 17:30,  a w sobotę o godz. 10:30 – 11:30.

8. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

9. Polecamy prasę katolicką: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.

10 . Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.