Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lutego 2020

Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.

6. W święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi różne narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

7. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość umacniała się i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

8. Parafia Św. Katarzyny wraz z Gminą Goleniów i Starostwem Powiatowym zaprasza do korzystania z bezpłatnych badań i porad medycznych na terenie miasta Goleniowa w dniu 9 lutego 2020 r. w godz. 10-14 z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Pomocą będą w tym dniu służyli: lekarze rehabilitanci, interniści, laryngolodzy, dentyści, pediatra, gastrolog, dietetyk, urolog, chirurg-onkolog, reumatolog, ortopeda, ortodonta, neurolog dziecięcy, ginekolog-położnik.

Będzie można wykonać bezpłatne badania laboratoryjne w Centrum Szpitalnym, a w Polmedzie pomiar ciśnienia, cukru, badanie tętna płodu i badanie słuchu i USG Dopplera.

Akcję bezpłatnych diagnoz i porad wspierają pedagodzy, logopedzi, psycholodzy oraz fizjoterapeuci.

Szczegóły dot. przyjęć znajdują się na ulotkach i plakatach dot. Białej Niedzieli.

9. Wyjazd na  ferie zimowe do Bukowiny Tatrzańskiej 9 lutego o godz.22:00 spod Bramy Wolińskiej.

10. W dniach 4 do 14 lipca 2020 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży „Wakacje Rzymskie”. W programie wyjazdu jest zwiedzenie Wenecji i Rzymu, ale także wypoczynek nad morzem Śródziemnym. Udział w audiencji Generalnej i modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Koszt wyjazdu  bez opłaty za bilety wstępu to 650 zł plus 350 Euro. Osoby chętne na wyjazd  proszone są o wpłatę zaliczki 50 euro na konto wskazane na ulotce, które są do odbioru w zakrystii.

11. Organizujemy w tym roku od 20 lipca dwunastodniową pielgrzymkę po sanktuariach Europy zachodniej odwiedzimy m.in. Lisieux, wyspę św. Michała Archanioła na Adriatyku, kaplice cudownego medalika w Paryżu, sanktuarium w Lourdes, Awinion, Matki Bożej płaczącej w La Salette, i Turyn we Włoszech, gdzie przechowywany jest Całun, którym  owinięto Jezusa po zdjęciu z krzyża. Koszt wyjazdy to 760 zł i 530 Euro. Dokładny plan pielgrzymki jest umieszczony na ulotce do odebrania w zakrystii.

12. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu dekoracji świątecznej. Dziękujemy firmie „Pomoc drogowa” Danuta Janik z  Białunia ul. Parkowa.

13. Biuro parafialne obecnie  czynne  jest w poniedziałek i środę o godz. 16:00 do 17:30,  a w sobotę o godz. 10:30 – 11:30.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.