Ogłoszenia OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. Wpatrzeni w ich wiarę i całkowite oddanie Panu Bogu powinniśmy dzisiaj zatrzymać się nad naszą własną wiarą. Zachęca do tego papież senior Benedykt XVI w jednym ze swoich listów: „[…] każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej oraz zastanowić się nad samym aktem wiary”. Weźmy sobie to papieskie wezwanie do serca.

4. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

5. W poniedziałek o godzinie 20:00 w kaplicy na plebanii odbędzie się kolejny „Męski wieczór modlitwy z Jezusem”.

6. W poniedziałek po mszy św. będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa św. Błażeja bp i męczennika  i przez Jego wstawiennictwo będziemy się modlić, by Pan Bóg zachował nas od choroby gardła i wszelkiej innej dolegliwości.

7. W środek na każdej mszy św. poświęcenie chleba i modlitwa przez wstawiennictwo św. Agaty.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i sobota po pierwszym piątku.  W piątek msze św. o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Spowiedź św. w czasie mszy św. i od 16:30 do 22:00. W pierwszy piątek udajemy się do chorych  z komunią św.

W sobotę msza św. wynagradzająca  Niepokalanemu Sercu Maryji i nabożeństwo po mszy św. i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej spotykają się w piątek o godz. 16:30 na mszy św. w czasie której będzie poświęcenie świec.

10. Prezentacja alb dla uczniów szkoły nr 1 i nr 2 w sali na plebani o godz. 16:15 w czwartek.

11. Parafia Św. Katarzyny wraz z Gminą Goleniów i Starostwem Powiatowym zaprasza do korzystania z bezpłatnych badań i porad medycznych na terenie miasta Goleniowa w dniu 9 lutego 2020 r. w godz. 10-14 z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Pomocą będą w tym dniu służyli: lekarze rehabilitanci, interniści, laryngolodzy, dentyści, pediatra, gastrolog, dietetyk, urolog, chirurg-onkolog, reumatolog, ortopeda, ortodonta, neurolog dziecięcy, ginekolog-położnik.

Będzie można wykonać bezpłatne badania laboratoryjne w Centrum Szpitalnym, a w Polmedzie pomiar ciśnienia, cukru, badanie tętna płodu i badanie słuchu i USG Dopplera.

Akcję bezpłatnych diagnoz i porad wspierają pedagodzy, logopedzi, psycholodzy oraz fizjoterapeuci.

Szczegóły dot. przyjęć znajdują się na ulotkach i plakatach dot. Białej Niedzieli.

12. Wyjazd na  ferie zimowe do Bukowiny Tatrzańskiej 9 lutego o godz.22:00 spod Bramy Wolińskiej.

13. W dniach 4 do 14 lipca 2020 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży „Wakacje Rzymskie”. W programie wyjazdu jest zwiedzenie Wenecji i Rzymu, ale także wypoczynek nad morzem Śródziemnym. Udział w audiencji Generalnej i modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Koszt wyjazdu  bez opłaty za bilety wstępu to 650 zł plus 350 Euro. Osoby chętne na wyjazd  proszone są o wpłatę zaliczki 50 euro na konto wskazane na ulotce, które są do odbioru w zakrystii.

14. Biuro parafialne obecnie  czynne  jest w poniedziałek i środę o godz. 16:00 do 17:30,  a w sobotę o godz. 10:30 – 11:30.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych