OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W piątek 31 stycznia o godz. 19:00  ks. Piotr Skiba odprawi mszę św. o uwolnienie i uzdrowienie.

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

Dobiegły  końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Ofiary przez Was złożone w jednej części przeznaczone są do Kurii biskupiej, w drugiej do Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a w trzeciej na potrzeby naszego kościoła i domu parafialnego.

5. Parafia Św. Katarzyny wraz z Gminą Goleniów i Starostwem Powiatowym zaprasza do korzystania z bezpłatnych badań i porad medycznych na terenie miasta Goleniowa w dniu 9 lutego 2020 r. w godz. 10-14 z okazji XXVIII Światowego Dnia Chorego.

Pomocą będą w tym dniu służyli: lekarze rehabilitanci, interniści, laryngolodzy, dentyści, pediatra, gastrolog, dietetyk, urolog, chirurg-onkolog, reumatolog, ortopeda, ortodonta, neurolog dziecięcy, ginekolog-położnik.

Będzie można wykonać bezpłatne badania laboratoryjne w Centrum Szpitalnym, a w Polmedzie pomiar ciśnienia, cukru, badanie tętna płodu i badanie słuchu.

Akcję bezpłatnych diagnoz i porad wspierają pedagodzy, logopedzi, psycholodzy oraz fizjoterapeuci.

Szczegóły dot. przyjęć znajdują się na ulotkach i plakatach dot. Białej Niedzieli.

6. Dzisiaj o godz. 19:30 w sali na plebanii spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na ferie zimowe do Bukowiny Tatrzańskiej.

7. W dniach 4 do 14 lipca 2020 r. organizujemy dla dzieci i młodzieży „Wakacje Rzymskie”. W programie wyjazdu jest zwiedzenie Wenecji i Rzymu, ale także wypoczynek nad morzem Śródziemnym. Udział w audiencji Generalnej i modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem. Koszt wyjazdu  bez opłaty za bilety wstępu to 650 zł plus 350 Euro. Osoby chętne na wyjazd  proszone są o wpłatę zaliczki 50 euro na konto wskazane na ulotce, które są do odbioru w zakrystii.

8. Biuro parafialne od 27 stycznia będzie czynne w poniedziałek i środę o godz. 16:00 do 17:30,  a w sobotę o godz. 10:30 – 11:30.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.