Ogłoszenia duszpasterskie NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2019

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

2. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. W piątek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, podczas Mszy Świętej o godz. 6:30 i 18:00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.

W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji poszanowania nienarodzonego jeszcze życia.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Nie ma mszy św. w tym dniu o godz. 13:15.

5. Przypominamy o konkursie dla dzieci na szopki betlejemskie. Przynosimy je jutro . Rozstrzygnięcie konkursu  w drugi dzień świąt.

Księżom i Ministrantom, lektorom i całej Służbie Liturgicznej.

Pani Eli organistce i siostrze Monice i scholii dziecięcej

Siostrze Paulinie  za przystrojenie kościoła

Panom z Rady Parafialnej za przygotowanie choinek i szopki.

Państwu Dobies i Odzioba za podarowanie  pięknych  choinek.

Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzone przedświąteczne akcje pomocy najuboższym. Podziękowania kierujemy także do wszystkich darczyńców. Państwo Patraszewskim .

1. Dziękujemy serdecznie Panu Romanowi Kopińskiemu z firmy Asprod za przekazanie nagród dla dzieci biorących udział w konkursie szopek bożonarodzeniowych. Jeszcze raz dziękuje pani Aldonie za ugoszczenie dzieci na śniadanku po piątkowych roratach.