NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2019

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 6:00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

4. W środę zapraszamy o godz. 16:30 i w piątek o godz. 6:00 na msze św. roratnie.  W piątek po roratach zwyczajem zapraszamy na śniadanko do Pani Aldony. Młodzież na  swoje roraty gromadzi się w czwartki o 6:00.

5. Pz  Caritas  6 i 7 grudnia przeprowadził w naszych sklepach goleniowskich akcje Pomagam. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się i wsparli naszą akcje. Dziękujemy wszystkim za gest wielkiej życzliwości. Serdeczne wyrazy uznania i podziękowania kierujemy do członków naszego zespołu  Caritas i szkolnego koła Caritas i wszystkich wolontariuszy tej akcji. To wielki znak naszej chrześcijańskiej wiarygodności.

6. Nauka przed chrzcielna zostanie wygłoszona 14 grudnia w kościele o godz. 19:00.

7. Zapraszamy młodzież od 13 roku życia na wyjazd na ferie zimowe, w dniach od 10 -15 lutego 2020 r. (pierwszy tydzień ferii). W programie min.: 3 dni jazdy na nartach, zwiedzanie Zakopanego, Krakowa, kulig i wiele innych atrakcji. Nocujemy w Bukowinie Tatrzańskiej, jeździmy na stoku w Jurgowie. Koszt wyjazdu to 890 zł. Zapisy z zaliczką wysokości 100 zł w zakrystii. Więcej informacji u ks. Michała.

8. Na stoisku Caritas przy bocznym wyjściu z kościoła są do nabycie świece Wigilijne i opłatki.

9. Polecamy prasę katolicką.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy opiece Matki Bożej.