loading...

Niedziela XXXII zwykła w ciągu roku - ogłoszenia duszpasterskie 12 listopada 2017

Zamknij wpis

Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

                        

 

 

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. 
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17:30. W niedzielę zapraszamy na cmentarz o godz. 15:00. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać do tego przeznaczonej skrzynce przy ołtarzu.

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski 
o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych.

5. W dniu 24 listopada o godz. 17:00 w Goleniowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Orkiestry perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych intelektualnie.

6. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii terminy listopadowe kandydatów do sakramentu bierzmowania w ramach grupy dzielenia się.

7. Zapraszamy na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie i o uwolnienie   w piątek na godz. 19:30 .

8. Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 9 listopada 2017 r. odszedł do wieczności śp. Waldemar Pozlewicz ojciec naszego współbrata ks. Waldemara, duszpasterza Polaków w Niemczech.

Uroczystości pogrzebowe śp. Waldemara odbędą się w poniedziałek 13 listopada w Pyrzycach. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele pw. św. Ottona (ul. Dąbrowskiego 13; kod:74-200). Bezpośrednio po Eucharystii odprowadzenie ciała śp. Waldemara na miejsce oczekiwania na Zmartwychwstanie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

9. Bardzo serdecznie dziękuje Panom z Rady Parafialnej za przygotowanie ogrzewania kościelnego do załączenia.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tacę inwestycyjną. Chcemy dokończyć wykonania specjalnego relikwiarza krwi św. Jana Pawła II.  Projekt w gablocie i w Internecie.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).