NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA 4 kwietnia 2021

Drodzy parafianie i goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale.  Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrze Agnieszce, i Jej współsiostrom,  Panom z Rady Parafialnej, klerykom naszego seminarium w Poznaniu, oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Przypominamy, że osoby które chcą uczestniczyć we mszy św. muszą  zapisać się na listę wyłożoną w kościele na stoliku lub na specjalnym formularzu umieszczonym na naszej stronie internetowej. Odprawiamy dodatkową msze św. o godz. 16:00.

3. Spotkanie Żywego Różańca oraz nabożeństwo i przeniesione na sobotę 10 kwietnia godz. 9:00.

4. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Będziemy zbierać ofiary do puszek po każdej mszy św.  na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

5. Każdego dnia  o godz. 15:00 odprawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy droga transmisji internetowej.

6. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Józefa i msza św. w intencji mężczyzn i członków męskiego różańca.

7. W sobotę w kościele  o godz. 19:00  zostanie wygłoszona katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. Nie ustawajmy w modlitwie i w nadziei. Przyjmijmy wszystkie ograniczenia państwowe i kościelne ze zrozumieniem, gdyż służą one bezpieczeństwu naszemu i naszych najbliższych.

Ufamy, że wkrótce będzie znowu możliwe spotkanie w pełnym kościele, ale na razie musimy się wszyscy wykazać wielką odpowiedzialnością, by dotrwać w zdrowiu do tego czasu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Jako Wasi kapłani obiecujemy nieustającą modlitwę w intencji całej wspólnoty i każdego z Was z osobna.