loading...

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU (11 października 2020)

Zamknij wpis

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W tym dniu bowiem o godz. 21:00 w kościele, będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie będziemy polecać naszych rodaków żyjących za granicą naszego kraju. Odmówimy też wspólnnie różaniec. 

Wcześniej zapraszamy na godz. 19:00  na wernisaż „Sercu bliski” na który składać się będzie 40  portretów i ikon  Jana Pawła II autorstwa Pani Marty Odbierzychleb z Tarnowa. Organizatorem jest nasze Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie we współpracy z Gminą Goleniów w 100-lecie urodzin naszego honorowego obywatela miasta Goleniowa. 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     

11 października 2020

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

 

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Jak zawsze o godz. 19:00 i msza św. o godz. 20:00, a po niej procesja fatimska.  Zabierzemy ze sobą świece. W tym dniu różaniec o godz. 19:00.

 

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą, a także tych którzy dzisiaj są na emeryturze.  Zapraszamy już w poniedziałek na Mszę Świętą o godz. 18:00  w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.  Po mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole.

 

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele od niedzieli do piątku o godz.  17:30, a w soboty po mszy św. o godz. 9:00. Dzieci ze szkoły nr 1 zapraszamy we wtorek, w środę  dzieci ze szkoły nr 2 i Promyczek, w czwartek dzieci ze szkoły nr 8.  Wszystkie nabożeństwa dla dzieci odbywają się o godz. 16:30. Młodzież zapraszamy w piątki po mszy św. o godz. 18:00.

Dzisiaj w zakrystii może odbierać książeczki do modlitwy dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

Pielgrzymka w dniach 23-25. Października zostaje odwołana z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii, a szczególnie  w miejscach,  gdzie  miała się odbyć nasza pielgrzymka, /są to strefy czerwone/. Osoby, które wpłaciły jakiekolwiek pieniądze mogą je odbierać w zakrystii.

 

Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na instalacje monitoringu w naszym kościele.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy i obdarzamy wdzięczną modlitwą.

 

W tym tygodniu zmarła: Stanisława Bogdańska – powierzajmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….