loading...

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE - PAŹDZIERNIK 2020

Zamknij wpis

Miesiąc październik jest w tradycji katolickiej czasem szczególnej modlitwy do Maryi, miesiącem modlitwy różańcowej. "Niektórzy ludzie - mówił święty ojciec Pio - są na tyle głupi, że myślą, iż możliwe jest życie bez Maryi. Kochaj Madonnę i odmawiaj różaniec, bo to broń przeciwko złu dzisiejszego świata. Wszystkie łaski, które daje nam Bóg spływają przez Błogosławioną Maryję".

Nabożeństwo różańcowe u św. Katarzyny: o godz. 17:30. W sobotę - różaniec o godz. 9:30. 

Różaniec dla dzieci: 16:30 we wtorek - dzieci z SP1, w środę - dzieci z SP2 i z Promyczka, w czwartek - dzieci z SP8.

Różaniec dla młodych: piątek, 18:30 (po wieczornej Mszy Świętej).

Znak Krzyża

In nomine Patris,

et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.

 

Ojcze Nasz - Pater Noster

Pater noster, qui es in caelis,

sanctificetur nomen tuum.

Adveniat regnum tuum.

Fiat voluntas tua,

sicut in caelo et in terra.

 

Panem nostrum

quotidianum da nobis hodie.

Et dimitte nobis debita nostra,

sicut et nos dimittimus

debitoribus nostris.

Et ne nos inducas in tentationem,

sed libera nos a malo.

Amen.

 

 

Zdrowaś Maryjo - Ave Maria

Ave Maria, gratia plena,

Dominus Tecum,

benedicta Tu in mulieribus

et benedictus fructus ventris

Tui, Jesus.

 

Sancta Maria, Mater Dei

ora pro nobis peccatoribus,

nunc et in hora mortis nostrae.

Amen

 

 

Chwała Ojcu - Gloria Patri

Gloria Patri, et Filio,

et Spiritui Sancto.

 

Sicut erat in principio,

et nunc, et semper,

et in saecula saeculorum.

Amen

 

Oratio Fatima

Domine Jesu,

dimitte nobis debita nostra,

salva nos ab igne inferiori,

perduc in caelum omnes animas,

praesertim eas,

quae misericordiae tuae

maxime indigent.

 

Witaj Królowo - Salve Regina

 

Salve, Regina, mater misericordiae: vita, dulcedo, et spes nostra, salve. Ad te clamamus exsules filii Hevae. Ad te suspiramus, gementes et flentes in hac lacrimarum valle. Eia, ergo, advocata nostra, illos tuos misericordes oculos ad nos converte. Et Iesum, benedictum fructum ventris tui, nobis post hoc exsilium ostende. O clemens, o pia, o dulcis Virgo Maria. Amen.

 

Sub Tuum Praesidium - Pod Twoją obronę

 

Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta. Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.