MSZE ŚWIĘTE PASTERSKIE W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA A.D. 2023

„Czcimy dziś nie rocznicę, lecz tajemnicę”! To zgrabne zdanie św. Augustyna najlepiej pokazuje sens świętowania co roku Bożego Narodzenia. W niedzielną noc (24 grudnia) w naszej parafialnej świątyni odprawione zostały dwie Msze Święte „pasterskie”. O godz. 21:00 Mszy przewodniczył ks. Rafał, o godz. 24:00 ks. Proboszcz Mirosław. Msze pasterskie odbyły się również w kościołach filialnych: w Glewicach, Niewiadowie, Bodzęcinie i Marszewie.

Św. Maksym Wyznawca, zachwycając się Bożym Narodzeniem wieki temu pisał: „Chrystus, Słowo Wcielone, raz jeden narodził się w ciele, co było dowodem Jego dobroci i miłości ku ludziom. Ale jest zawsze gotów rodzić się duchowo w tych, którzy tego pragną. W nich też wzrasta i kształtuje się, darząc ich na różny sposób swoją miłością”. Niech to będzie o nas. Niech Chrystus na nowo narodzi się w nas duchowo, niech w nas wzrasta, niech nas kształtuje i niech nas na różny sposób kocha, abyśmy i my na różny sposób mogli kochać naszych bliźnich. Abyśmy, niczym betlejemska szopka, mogli pokazywać LUDZIOM uwidocznionego Boga.