ZA NAMI PIERWSZY W GOLENIOWIE "MĘSKI RÓŻANIEC"

W pierwszą sobotę miesiąca (3 października 2020 r.) w Goleniowie odbył się historyczny, bo pierwszy raz, w naszym mieście - MĘSKI RÓŻANIEC. Wzięło w nim udział ok. 120 meżczyzn z Goleniowa i okolicznych miejscowości. Tym samym Dekanat Goleniów dołączył do kilkunastu tysięcy poilskich mężczyzn w kraju i za granicą, ktrzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast.

O godz. 7:00 odprawiona została Msza Święta w Kościele św. Katarzyny. Celebrowali ją ks. Henryk z Parafii w Mostach oraz ks. Rafał. Po Mszy mężczyźni wyruszyli w kierunku Kościoła św. Jerzego, odmawiając różaniec w intencji naszych rodzin, miasta i naszej Ojczyzny. Była to również nasza osobista, wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi - męska modlitwa, wynagradzająca za grzechy nasze, naszych bliskich, za grzechy naszych rodaków. Poniżej trasa przemarszu i szczegóły wydarzenia.

Szliśmy w kierunku Kościoła św. Jerzego wg następującej trasy:

- Plac Mieszka I,

- Ul. Grunwaldzką,

- Brama Wolińska,

- Plac Bramy Wolińskiej (w kierunku ul J. Słowackiego)

- Ul. Juliusza Słowackiego,

- Ul. Armii Krajowej, w kierunku Ronda Hanzeatyckiego,