loading...

MĘSKI RÓŻANIEC

Zamknij wpis

Już 3 października 2020 r. w pierwszą sobotę miesiąca, w Goleniowie odbędzie się historyczny, bo pierwszy raz, w naszym mieście - MĘSKI RÓŻANIEC. Tym samym dołączymy do kilkunastu tysięcy poilskich mężczyzn w kraju i za granicą, ktrzy w pierwsze soboty miesiąca wspólnnie odmawiają różaniec, idąc ulicami swoich miast. O godz. 7:00 Msza Święta w Kościele św. Katarzyny, po Mszy (ok. 7:45) wyruszymy w kierunku Kościoła św. Jerzego, odmawiając różanniec w intencji naszych rodzin, miasta i naszej Ojczyzny. Będzie to także nasza osobista, wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi - męska modlitwa, wynagradzająca za grzechy mnasze, naszych bliskich, za grzechy naszych rodaków. Poniżej trasa przemarszu i szczegóły wydarzenia.

Wyruszamy w kierunku Kościoła św. Jerzego wg następującej trasy (idziemy chodnikami)

- Plac Mieszka I,

- Ul. Grunwaldzką,

- Brama Wolińska,

- Plac Bramy Wolińskiej (w kierunku ul J. Słowackiego)

- Ul. Juliusza Słowackiego,

- Ul. Armii Krajowej, w kierunku Ronda Hanzeatyckiego,

- Rondo Hanzeatyckie, ul. Szkolną

- Ul. Szkolna,

- Ul. Bohaterów Warszawy,

- Ul. J. U. Niemcewicza,

- Plac Planty,

- Ul. Konstytucji 3 maja w kierunku Placu Rtm. Witolda Pileckiego

- Plac Rtm. Witolda Pileckiego,

- Ul. Konstytucji 3 Maja,

- Ul. gen. W Andersa, idziemy w kierunku Kościoła św. Jerzego,

- Kościół św. Jerzego,

Plac przed Kościołem św. Jerzego: Apel Jasnogórski, błogosławieństwo. W kościele św. Jerzego – chwila krótkiej Adoracji Najśw. Sakramentu (indywidualnie). Następnie potkanie przy herbacie i kawie (salka na plebanii)

 

Jesteśmy mężczyznami z Goleniowa i okolic, którzy pragną wypełnienia woli Maryi, naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich Matka Boża prosiła i nieustannie prosi. Jej wola jest wolą Jej Syna Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i bratem. Realizacja tych poleceń służy większej chwale Boga, by Jego dzieci były z Nim na wieczność. To znaczy my, nasze rodziny i wszyscy ludzie, którzy zechcą skorzystać z Jego łaski.

Raz w miesiącu (w pierwsze soboty miesiąca) spotykamy się na wspólnej modlitwie. O godz. 7:00 rano - Msza Święta, po Mszy idziemy ulicami Goleniowa, odmawiając wspólnie różaniec i dając odważe świadectwo naszej wiary. Zapraszamy, dołącz się do nas i powalcz z nami o zbawienie swojej rodziny.  

Dlaczego „męski”?

Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona i duchowa walka o życie wieczne wszystkich, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W jedności Kościoła Świętego umacniamy nasze życie duchowe, naszą męską tożsamość i męskie cnoty.

Dlaczego „różaniec”

Taka jest wola naszej Matki i Królowej. W sobie wiadomy sposób wybrała tę drogę uświęcania nas wszystkich, ratowania grzeszników, ochrony swoich dzieci. Wielokrotnie przypominała o tym na przestrzeni dziejów, zachęcając: „Odmawiajcie różaniec”. A szczególnie w ostatnich wiekach, w Lourdes (1858), Gietrzwałdzie (1877), Fatimie (1917), Akita (1973), Kibeho (1981), by wymienić choćby kilka miejsc, spośród wielu na całym świecie, które dostąpiły wielkiej radości oglądania oblicza Niepokalanie Czystej Pani. Wszędzie tam, gdzie się objawia, woła z troską i nieobłudną miłością do swoich dzieci: „Odmawiajcie Różaniec”!

Ważny jest dla nas również TESTAMENT błogosławionych i świętych, naszych pasterzy, duchowych ojców polskiego narodu, testament, który zostawili nam w spadku. Pragniemy go wypełniać również w obecnym pokoleniu, w naszych rodzinach, wspólnotach, w naszej Ojczyźnie. Tak jak robili to św. Jan Paweł II (Totus Tuus), wielki Prymas Polski kardynał August Hlond („Zwycięstwo, jeśli przyjdzie – będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny.”), kardynał Stefan Wyszyński („Wszystko postawiłem na Maryję”), św. o. Maksymilian Maria Kolbe (Rycerz Niepokalanej), wielu wielkich świętych na przestrzeni wieków, czy wreszcie św. Jan - apostoł Chrystusa, któremu testament ten przekazał sam Jezus umierając na krzyżu.

Zapraszamy do włączenia się w to piękne dzieło na chwałę Matki Bożej. Sposóbów jest wiele:

• osobiste uczestnictwo w Nabożeństwie Różańcowym

• pomoc w organizacji lub oprawie Nabożeństwa

• propagowanie wśród znajomych, w mediach społecznościowych itp. (również kobiety)

• modlitwa w intencji Męskiego Różańca (również kobiety)

• organizowanie Nabożeństwa w swoim mieście

 

Służymy pomocą, odpowiemy na pytania, pomożemy w trudnościach i wesprzemy modlitwą.

 

2020 - MĘSKI RÓŻANIEC /PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA/

 

03 października 2020

07:00 - Msza Święta (Kościół św. Katarzyny)

po Mszy idąc ulicami Goleniowa (w kierunku Kościoła św. Jerzego)

odmawiamy różaniec.

07 listopada 2020

05 listopada 2020

 

2021 - MĘSKI RÓŻANIEC /PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA/

02 stycznia 2021

06 lutego 2021

06 marca 2021

03 kwietnia 2021

08 maja 2021

05 czerwca 2021

03 lipca 2021

07 sierpnia 2021

04 września 2021

02 października 2021

06 listopada 2021

04 grudnia 2021