loading...

MĘSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ I DO KALISZA - ZAPRASZAMY!

Zamknij wpis

Serdecznie zapraszamy wszystkich wierzących mężczyzn z Goleniowa i okolic do wzięcia udziału w „Męskiej Pielgrzymce na Jasną Górę” oraz do narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w dniach 18-19 września. "Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej" - pod tym hasłem mężczyźni z całej Polski będą 18 września pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie jest Eucharystia, cykl nauczań, między innymi abp. Grzegorza Rysia, świadectwa duchownych i świeckich oraz jasnogórskie śluby mężczyzn. Mottem tegorocznej pielgrzymki jest hasło "Twórcza odwaga". Zapraszamy też panie, małżonki - do wspólnego pielgrzymowania oraz modlitwy w intencji swoich mężów, synów, rodzin. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała. Szczegółowe info poniżej...

"Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej" - pod tym hasłem mężczyźni z całej Polski będą 18 września pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie jest Eucharystia, cykl nauczań, między innymi abp. Grzegorza Rysia, świadectwa duchownych i świeckich oraz jasnogórskie śluby mężczyzn. Jak informuje organizator „Stowarzyszenie Mężczyźni świętego Józefa” mottem tegorocznej pielgrzymki jest hasło "Twórcza odwaga".

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy, w Roku św. Józefa, szczególnego Patrona naszych rodzin a szczególnie mężczyzn – mężów i ojców. Już po raz piąty, w sobotę 18 września, na Jasną Górę przybędą mężczyźni z całej Polski, by zawierzyć siebie, swoje rodziny i naszą Ojczyznę pod opiekę Królowej Polski. „Duchowe Oblężenie Jasnej Góry”, pod hasłem „Twórcza Odwaga” to piękna i ważna duszpasterska inicjatywa, która ma na celu duchowe pogłębienie i umocnienie męskiej wiary oraz rozpalenie Bożego ognia w sercu mężczyzn, by jeszcze z większą odwagą zaangażowali się w duchową walkę o zbawienie swoje oraz swoich bliskich.

Panowie! Zmobilizujmy się i wyruszmy razem do naszej Królowej i do św. Józefa! Wyjeżdżamy w sobotę (18 września) o godz. 05:00 rano. Po dotarciu do Częstochowy, o godz. 16:00 rozpocznie się wielka modlitwa i czuwanie mężczyzn, przybyłych z różnych stron Polski. Będą konferencje (m.in. abp. Grzegorza Rysia), świadectwa nawróconych mężczyzn, wspólna modlitwa, Eucharystia oraz Apel Jasnogórski. W niedzielę udamy się do Kalisza, polskiego Nazaretu, do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. W roku szczególnym, poświęconym temu przemożnemu Patronowi Kościoła, warto stanąć przed kaliskim, cudownym obrazem św. Rodziny i zawierzyć Bogu swoich bliskich, nasze ukochane rodziny, swoje dzieci, wnuki, sprawy, które nam mocno na sercu leżą.

Moi Drodzy, choć to bardziej męska pielgrzymka, zachęcamy też i Panie, by wyruszyły z nami i włączyły się w naszą modlitwę. By omodliły swoich ukochanych mężów, synów, ojców oraz swoje rodziny. Zachęcamy szczególnie małżeństwa, zapraszamy też byście zabrali ze sobą swoich synów, by w tych świętych miejscach - szczególnej obecności Maryi oraz św. Józefa, omodlić wraz z nimi ich przyszłość. 

Tak często powtarza nam Pan: „Odwagi!” i zachęca, byśmy wyruszyli w drogę. Posilili się Jego łaską, twórczą mocą! Zapisujcie się na naszą pielgrzymkę, wyruszmy do tych dwóch świętych miejsc, narodowych Sanktuariów, w których wymodlić można dosłownie wszystko! Najświętsza Maryja Panna i św. Józef zapraszają. Czyż warto Im odmówić?...        

Szczęść Wam Boże…. Ks. Rafał

 

18 września 2021 (sobota) 

05:00 - Wyjazd (Brama Goleniowska). Prosimy o punktualność. Autokar przybędzie o godz. 04:40.

14:30 - Zakwaterowanie, obiad.

16:00 - Uwielbienie (Wały Jasnogórskie) 

16:30 - Świadectwo (Przemek Janiszewski) 

16:45 - Nauczanie 1 (ks. Adam Rybicki) 

17:15 - Świadectwo (Piotr Zworski) 

17:30 - Nauczanie 2 (Bp Artur Ważny) 

18:00 - Świadectwo (Grzegorz Czerwicki) 

18:15 - Świadectwo (Jacek Weigl) 

18:30 - Eucharystia 

19:30 - Jasnogórskie śluby mężczyzn 

19:45 - Czas Chwały 

20:00 - Nauczanie 3 (Abp Grzegorz Ryś) 

20:30 - Świadectwo (tajemniczy gość specjalny) 

21:00 - Apel Jasnogórski

 

19 września 2021 (niedziela)

06:00 - Odsłonięcie cudownego obrazu M.B. Częstochowskiej (dla chętnych)

08:00 - Śniadanie

09:00 - Modlitwa przed cudownym obrazem Czarnej Madonny

09:30 - Wyjazd w kierunku Kalisza

14:30 - Msza Święta w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

15:15 - czas wolny

16:00 - Wyjazd z Kalisza w kierunku Goleniowa

 

KOSZT: 260 zł. (przejazd, nocleg, śniadanie, obiad)

ZAPISY: zakrystia (zapisując się wpłacamy zaliczkę: 50 zł.) pozostała kwota w autokarze.

KONTAKT: ks. Rafał, tel. 798 805 422, rsorowicz@gmail.com

 

 

Organizator zastrzega sobie zmianę podanych powyżej godzin w razie 

zaistniałych i niezależnych od organizatora czynników zewnętrznych.