Koncert poezji w wykonaniu Marcina Stycznia w stulecie urodzin Jana Pawła II

W  Boże Ciało  o godz. 19:00, Stowarzyszenie św. Katarzyny w Goleniowie  organizuje szczególny  koncert z okazji 100 urodzin Karola Wojtyły.

W kościele w Goleniowie Marcin Styczeń wraz z zespołem przedstawi utwory ze swoje płyty: „Pieśń o Bogu ukrytym”, na którą składają  się wczesne wiersze Karola Wojtyły. Jak przyznaje  sam piosenkarz, chciał pokazać głębie i prostotę poezji tak wybitnej postaci. Dlatego wierszom tym nadał prostą formę, melodyjnych piosenek.

Mamy nadzieję,  że koncert  Marcina Stycznia i jego zespołu w Boże Ciało w kościele św. Katarzyny da szanse uczestnikom tego artystycznego wydarzenia   na  poznanie przekazu, które wypływają  z twórczości św. Jana Pawła II. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Kompozycja do fragmentu poematu św. Jana od Krzyża „Żyję, nie żyjąc w sobie” to pionierskie dzieło. Do tej pory nikt w Polsce nie śpiewał poezji tego hiszpańskiego mistyka.