IMIENINY KS. MACIEJA

We wtorek (14 maja), w liturgiczne ŚWIĘTO MACIEJA APOSTOŁA, ks.  Maciej odprawił o godz. 18:00 Mszę Świętą dziękczynną, w dniu swoich imienin. Nie zaabrakło dobrego słowa i serdecznych życzeń od nnaszych Parafian.

Święty Maciej, znany także jako Mateusz, był jednym z dwunastu apostołów wybranych przez Jezusa Chrystusa. Chociaż niewiele wiadomo o jego wczesnym życiu, tradycja mówi, że był Żydem z narodowości i celnikiem z zawodu. Jego życie zmieniło się, gdy spotkał Jezusa i został powołany, aby stać się jednym z Jego uczniów. Po śmierci Jezusa, Święty Maciej kontynuował misję ewangelizacji, podróżując do różnych krajów i szerząc nauki Chrystusa. Jego duchowa podróż, według różnych źródeł, prowadziła go do takich miejsc jak Etiopia, Armenia czy Persja. Wyróżniał się odwagą i niezłomnością w głoszeniu wiary, mimo licznych trudności i prześladowań.