OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na TRZECIĄ NIEDZIELĘ ADWENTU (13 grudnia 2020)

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 6:00. Dzieci zapraszamy na 16:30 w środę. Młodzież prosimy o udział w roratach w czwartek o godz. 6:00.  Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. W środę zapraszamy na różaniec z św. Janem Pawłem II na godz. 20:30.

6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

7. Można już nabywać  opłatki   po Mszy Świętej w na stoisku Caritasu  lub w zakrystii. Można  także kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Polecamy także akcje „Torba miłosierdzia” Prosimy o zabranie toreb papierowych i wypełnienie jej artykułami żywnościowymi i chemią gospodarczą. Torby zwracamy do zakrystii. (czwartek ostatni dzień akcji).  Dziękujemy za Waszą wrażliwą pomoc. Polecamy także Waszej uwadze akcje  „Paczuszka dla maluszka”.  - To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują.

8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wieczór czuwania „Mocni w Duchu” w piątek 18 grudnia  na godz. 19:00.

Przypominamy, że każdy kandydat powinien pobrać aplikacje mobilną naszej parafii św. Katarzyny i zapisać się do grupy: bierzmowani i Mocni w Duchu. Dzięki temu będzie można mogli uczestniczyć w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Regina Szczepaniak, + Julianna Pokorniecka, + Janina Ptaszyńska.  Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….