I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6:00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

4.  We wtorek odprawimy comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17:30.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12:00 i 18:00.

6. Zapraszamy na „Męski Wieczór”  z Jezusem ". Spotkanie tylko dla mężczyzn! W ramach spotkania Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, plus krótka katecheza dla mężczyzn. Czas trwania całości około 40 minut. Spotkanie we wtorek 05.12.2017, godz. 20.30 w kaplicy na plebani.

7. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencjach o godz. 18:00.

8. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu o godz. 16:30.

9. Młodzież zapraszamy na roraty w czwartek o godz. 6:00, a później do salki na śniadanko.

10. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 6:00 i 18:00 . Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Na roratach w tym dniu dzieciom pierwszokomunijnym rozdamy medaliki z wizerunkiem Niepokalanej.

11. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Caritasu „Torby miłosierdzia”.  , Nasz zespół parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne i poświęcone opłatki na wieczerze.

12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na tacę inwestycyjną, prosimy o szczególne ofiary na zakup nowej ruchomej szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy przekazują swoją pomoc wprost na konto parafii.

13. W przyszłą sobotę odbędzie się konferencja przed chrztem w kościele o godz. 19:00.

14. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

15. Przypominamy o pielgrzymce na Sycylię w  ostatnim tygodniu czerwca przyszłego roku. Pierwszą zaliczkę 300 zł trzeba wpłacić do 18 grudnia.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.