OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ADWENTU (29 listopada 2020)

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”.

1. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami w naszym kościele będą odprawiane o 6:00 a o 5:40 odśpiewamy godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.  Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece. Specjalna msza roratnie dla dzieci w środy o godz. 16:30.

Lampiony można nabywać w zakrystii.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

4. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat będzie można otrzymać w niedzielę 6 grudnia na mszy św. o godz. 13:15.

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, a także ich rodziców i bliskich.

W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

6. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień i noc. Okazja do spowiedzi świętej od 17:00 do 22:00.

Zapraszamy na modlitwę adoracyjną w duchu Medjugorie od godz. 22:00 do 23:00.

4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Dodatkowa msza św. ze zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9:00.

Mężczyzn zapraszamy na msze św. i różaniec o godz. 7:00.

8. Na stoisku Caritasu  można kupić świece Caritasu na stół wigilijny i opłatki wigilijne.

Zapraszamy do akcji „Torba Miłosierdzia”. Prosimy o zabranie toreb papierowych i wypełnienie jej artykułami żywnościowymi i chemią gospodarczą. Torby zwracamy do zakrystii. Dziękujemy za Waszą wrażliwą pomoc.

Akcje charytatywne: „Paczuszka dla Maluszka”. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują.

W związku z tym w przedsionku parafii, znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel.

Pozostawione dary zostaną następnie przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stopek.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Czesława Wnukiewicz, Aniela Jagiełło, Renata Kościółek, Stanisław Bukała, Jan Kuś, Leszek Boksza. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie