DZIESIĘCIU NOWYCH LEKTORÓW

W piątą niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 dziesięciu młodzieńców zostało uroczyście wprowadzonych do posługi lektoratu przez posługę Proboszcza ks. Krzysztofa Musiałka SChr.

Nowo ustanowionym lektorom w czasie Eucharystii towarzyszyli rodzice i bliscy. Przyjęci do lektoratu młodzieńcy, przez ostatnie tygodnie uczestniczyli w Kursie Lektorskim. W ramach kursu odbywały się wykłady i ćwiczenia z zakresu liturgiki, biblistyki, eklezjologii, teologii duchowości. Nie zabrakło ćwiczeń ze śpiewu, dykcji, emisji głosu, sztuki poprawnego czytania i nade wszystko wspólnej modlitwy oraz adoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielili się swoją wiedzą i talentami z kandydatami do lektoratu: ks. Adamowi Staszczakowi SChr, ks. Mieczysławowi Duszy SChr, p. Joannie Stanuch-Piotrowicz i nade wszystko ks. Proboszczowi Krzysztofowi, za jego życzliwość i wsparcie. Dziękujemy też rodzicom, którzy wspierali nas i motywowali swoich synów.