DZIĘKCZYNNA PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

W poniedziałek (3 czerwca) dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii, wspólnie ze swoimi rówieśnikami z parafii z Dobrzan i Chociwla, podziękowały Bogu w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Nasi pielgrzymi - dzieci i rodzice, wraz z ks. Maciejem, s. Joanną, s. Moniką i s. Mają - uczestniczyli w dziękczynnej Eucharystii, zwiedzili Sanktuarium, poznali historię tego pięknego miejsca. W Rokitnie znajduje się Sanktuarium z Cudownym Obrazem, piękny kościół wzniesiony w latach 1746-1756, muzeum oraz ogród. W budowie jest również Droga Krzyżowa rozciągająca się wśród okolicznych pól i łąk. Sanktuarium to również piękny park z iglakami, dojrzewającymi wiśniami i stawem.