loading...

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020

Zamknij wpis

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym.

2. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 18:30 rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie wprowadzające do przygotowania uroczystości pierwszokomunijnych.

3. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 12:00 i 18:00, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

4. W najbliższy wtorek (22 września) wszystkich mężczyzn zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00 oraz spotkanie formacyjne i modlitwę w ramach Wspólnoty Św. Józefa.

5. DMK (Duszpasterstwo Młodych u św. Katarzyny) zaprasza młodzież szkół średnich, studentów oraz młodych przygotowujących się do bierzmowania na piątkowe spotkania młodych: o godz. 18:00 - Eucharystia, po Mszy Świętej spotkanie na plebanii. Młodych zapraszamy również na niedzielną Mszę Świętą dla młodzieży o godz. 18:00.

6. Już dziś, zapraszamy mężczyzn z Goleniowa i okolic na historyczny (bo po raz pierwszy w Goleniowie) MĘSKI RÓŻANIEC. W pierwszą sobotę miesiąca (3 października) o godz. 7:00 Msza Święta, po Mszy obecni mężczyźni wyruszą ulicami miasta, w kierunku kościoła św. Jerzego, odmawiając różaniec i modląc się za zbawienie swoje, swoich bliskich, rodzin, w intencji wynagradzającej za grzechy, w intencji naszej Ojczyzny. Na MĘSKI RÓŻANIEC zapraszamy wszystkich mężczyzn, starszych i młodszych, ojców z synami, mężów, kawalerów. 

7. Przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania, że w najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 18:00 będą składać deklarację przystąpienia do przygotowania tego sakramentu.

8. PZ Caritas zachęca nas do udziału w ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Tak pomagam”. Zbiórki odbędą się w dniach 25 i 26 września w supermarketach, sieciach handlowych: Netto, Biedronka, Lidl i Kaufland. W sklepach będą stali wolontariusze przy specjalnie oznakowanych koszach, w których można będzie zostawić produkty. Nasz zespół potrzebuje chętne osoby do wsparcia tej akcji. Prosimy o zgłaszanie się do PZ Caritas.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych.

10. W tym tygodniu odeszli od nas: + Czesław Lewandowski, + Maria Jachimowicz, + Tadeusz Bohun,  + Lidia Chorąży, + Czesław Łopuszko, powierzajmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.