Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018

Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. Wielbłąd nie zmieści się w uchu igielnym. Nie zaznają smaku życia wiecznego ci, którzy z niczego nie chcą zrezygnować i chcą posiąść królestwo Boże w taki sam sposób, w jaki posiada się kolejne rzeczy. Któż więc może się zbawić? U Boga wszystko jest możliwe. Jedynie w Nim warto złożyć nadzieję, jedynie On nie tylko spełnia obietnice, ale nadto daje wiele więcej.

1. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.17:30  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo w środy i piątki o godz. 16:30.  Młodzież w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątki o godz. 19:00

2. Obchodzimy dzisiaj 18. Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzana jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

3. Program pielgrzymki na Jasną Górę i do Zakopanego w dniach 19 – 21 października jest do odebrania w zakrystii. Wyjazd spod Bramy Wolińskiej w piątek o 6:30. Powrót w poniedziałek  w godzinach porannych.

4. Powstała inicjatywa utworzenia warsztatów gitarowych przy naszej parafii, dla wszystkich osób chętnych, spotkania odbywać by się miały w soboty, dalsze informacje u s. Moniki. Osoby posiadające nieużywane instrumenty gitarowe a chciałyby wspomóc tę inicjatywę, proszone są o przynoszenie instrumentów do zakrystii.

5. Dyskusyjny Klub Filmowy poszerza swoją działalność. Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe chcące wziąć udział w tym klubie na spotkanie w przyszłą niedzielę 21 października o godz. 20 na plebanii.

6. Przypominamy, że 19 października w piątek odbędzie się Msza o uzdrowienie na duszy i ciele, a po niej wieczór chwały.

7. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, która zapisała się do grupy Apostolatu Chorych, ma swoje spotkanie dzisiaj w po Mszy Świętej o godzinie 18.

8. Dzisiaj o godzinie 16:00 w naszym kościele koncert „Muzyczny Znak Pokoju 1918 – 2018”.  Wystąpią:   hamburgska orkiestra symfoniczna oraz szczeciński chór Collegium Maiorum i 2 chóry niemieckie. W wyjątkowym roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, usłyszymy między innymi „Mszę o pokój” Feliksa Nowowiejskiego." Organizatorem koncertu jest nasz Goleniowski Dom Kultury. Wstep wolny.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 15 X – św. Teresa od Jezusa – dziewica i Doktor Kościoła