loading...

COVID-19 WAŻNY KOMUNIKAT

Zamknij wpis

W duchu troski o zdrowie i życie wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną przypominamy: zgodnie z najnowszymi zasadami profilaktyki przeciw COVID-19 (przedstawionymi przez Rząd RP) dotyczącymi kościołów, z dniem 24 października 2020 roku, w naszej świątyni przebywać może jednocześnie 170 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad: noszenie maseczki, zachowanie bezpiecznej odległości oraz dezynfekcję dłoni przy wejściu i wyjściu z kościoła.

Poniżej treść dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej, wydanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamińskiego ks. abp. Andrzeja Dzięgę. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz dojrzałość we wzajemnej trosce o zdrowie i życie.

KS. ABP ANDRZEJ DZIĘGA: "Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta
dla wszystkich wiernych Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, którzy
zostali objęci kwarantanną, nadzorem epidemicznym lub w rzeczywistej obawie
o własne bezpieczeństwo odczuwają zagrożenie zdrowia swojego oraz najbliższych,
z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej,
transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet. Po przeżytej w domu
Liturgii, proszę ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego,
służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie
pandemii."